کوچینگ تحصیلی کانون یادگیری فردا

کوچینگ تحصیلی چیست؟

کوچینگ تحصیلی با تدریس خصوصی و مشاوره تحصیلی چه تفاوتی دارد؟
ره‌یارها (کوچ‌ها) در زمینه‌های مختلف از جمله ورزش، کسب و کار، تناسب اندام، امور مالی و تحصیلی فعالیت می‌کنند. یک کوچ تحصیلی حمایت اختصاصی و یک به یک از دانش آموزان انجام می‌دهد، در حالی‌که کار یک معلم خصوصی و یا مشاور تحصیلی نیز مشابه این است و چنین شرایطی را فراهم می‌کند. بنابراین شما ممکن است تعجب کنید که چه چیزی باعث می‌شود کوچ تحصیلی با یک معلم خصوصی و یا مشاور تحصیلی متفاوت باشد؟

معلمان خصوصی بر موضوع تمرکز می‌کنند.
معلمان در یک موضوع خاص مهارت و تخصص دارند و تمایل دارند بر آنچه دانش آموزان نیاز به یادگیری در یک کلاس دارند، تمرکز کنند. آنها از روش‌های آموزش سنتی برای کمک به دانش آموزان در جهت دستیابی به یک هدف با مبنای بیرونی که معمولا کسب یک نمره یا مدرک خاص است، استفاده می‌کنند، هنگامی که یک دانش آموز با “یک” درس خاص در مدرسه مشکل دارد، استخدام یک معلم خصوصی یک راه‌حل عالی است.

با این حال، هنگامی که یک دانش آموز درگیر چندین موضوع چند وجهی می‌شود و به نظر نمی‌رسد که تمام مهارت‌های لازم در فرایند یادگیری را بتواند به کار گیرد، استخدام یک کوچ تحصیلی توصیه می‌شود. به منظور درک بهتر موضوع به افرادی که در زندگی خود با آنها مواجه شده‌اید و نقش آنها کمک به شما در توسعه نقاط قوت خود و رسیدن به یک هدف بوده، فکر کنید.
به عنوان مثال، کوچ‌های ورزشی تمرکز خود را بر کمک به ورزشکاران خود در فرایند یادگیری مهارت‌های جدید از طریق استفاده از انواع استراتژی‌ها، می‌گذارند. یک کوچ فوتبال هرگز به ورزشکار در مورد چگونگی شوت کردن به دروازه آموزش نمی‌دهد و فرض می‌کند بقیه مهارت‌ها وتکنیک‌ها را نیز خود فوتبالیست پیش‌تر آموخته است. در واقع، کوچ ورزشی کمک می‌کند تا بازیکنان یاد بگیرند که چگونه از مجموعه‌ی جامع مهارت‌ها و توانمندی‌های خود استفاده کنند. همین موضوع برای کوچینگ تحصیلی نیز مصداق دارد.
کوچ‌های تحصیلی بر دانش آموز تمرکز می‌کنند.

کوچ‌های تحصیلی رویکرد خوبی برای کمک به دانش آموزان دارند. هنگام کار با دانش آموزان، کوچ‌های تحصیلی توانایی‌ها و چالش‌های علمی، شناختی و احساسی دانش آموزان را مورد توجه قرار می‌دهند.
ره‌یاران (کوچ‌های) تحصیلی به جای تمرکز بر محتوای صرف درس، از دانش آموزان برای تبدیل شدن به یادگیرندگان بهتر حمایت می‌کنند. البته ما می‌خواهیم دانش آموزان ما به خوبی از نظر علمی به مقاصد خوبی نائل شوند، اما به جای تمرکز بر نتیجه، کوچ‌های تحصیلی تمرکز را به فرایند یادگیری می‌گذارند تا دانش آموزان چگونه یاد گرفتن را بیاموزند. این به دانش آموزان ابزار و استراتژی‌هایی می‌دهد که می‌توانند در طول تحصیلات دانشگاهی و فراتر از آن استفاده کنند.

کوچینگ تحصیلی و مشاوره (درمان) تحصیلی
پشتیبانی و هدایت تحصیلی دانش آموزان، با فرایند کار یک به یکی که آنها با کوچ تحصیلی خود انجام می دهند، متفاوت است. یک مشاور تحصیلی، برنامه هر دانش آموز را تحت نظارت قرار می‌دهد و با کوچ تحصیلی دانش آموزان همکاری می‌کند. علاوه بر این، هنگامی که امکان تصویب و تایید توسط والدین وجود داشته باشد، برنامه دانش آموزی بر مبنای بازخورد از معلمان و دیگر متخصصان شکل می‌گیرد.
کوچ‌های تحصیلی به موانع یادگیری آگاه هستند. هدف ره‌یاری (کوچینگ) تحصیلی، تبدیل شدن دانش آموزان به آموزنده‌ها و یادگیرنده‌های موفق و همیشگی است.

 

کوچینگ تحصیلی

کوچینگ تحصیلی

هنگام تصمیم‌گیری بین یک معلم خصوصی و یک کوچ تحصیلی، مهم است که در مورد نوع حمایتی که دانش آموزان نیاز دارد فکر کنید. اگر فکر می‌کنید فرزند شما ممکن است نیاز به کوچینگ تحصیلی داشته باشد، درباره نحوه شروع این فرایند و ویژگی‌های آن بیشتر مطالعه کنید.

کانون یادگیری فردا (کیف‌کو) با مجموعه‌ای از بهترین کوچ‌های حرفه‌ای آموزش دیده، آماده‌ی ارایه‌ی خدمات کوچینگ تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان و همه افرادی که به تداوم یادگیری خود علاقمند هستند، می‌باشد.

 
نویسنده: حسین گایینی
منبع

 

درباره حسین گایینی

کوچ حرفه‌ای با مدرک مورد تایید فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF)
حسین علاقمند به شعر و ادبیات، فلسفه، روان‌شناسی، جامعه شناسی و گویندگی! است.
حسین ره‌يار (کوچ) بهبود عملکرد کسب‌وکار و مربی (منتور) برنامه‌ریزی توسعه فردی و مهارت‌های نرم است. مدیریت دانش یکی دیگر از حوزه‌های حرفه‌ای دوست داشتنی برای اوست.
یکی از نقاط قوت حسین علاقمندی به یادگیری است. او دوست دارد همیشه در مسیر یادگیری (یاد گرفتن و یاد دادن) باشد... اگر علاقمندید بیشتر درباره حسین بدانید به این پیوند بروید:
https://Gaeeni.com

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image