[av_fullscreen size=’no scaling’ image_attachment=” animation=’slide’ autoplay=’false’ interval=’5′ control_layout=’av-control-default’ scroll_down=’aviaTBscroll_down’]
[av_fullscreen_slide id=’355′][/av_fullscreen_slide]
[/av_fullscreen]

[av_section min_height=” min_height_px=’500px’ padding=’default’ shadow=’no-shadow’ bottom_border=’no-border-styling’ bottom_border_diagonal_color=’#333333′ bottom_border_diagonal_direction=” bottom_border_style=” id=” color=’main_color’ custom_bg=” src=” attachment=” attachment_size=” attach=’scroll’ position=’top left’ repeat=’no-repeat’ video=” video_ratio=’16:9′ overlay_enable=’aviaTBoverlay_enable’ overlay_opacity=’0.5′ overlay_color=” overlay_pattern=” overlay_custom_pattern=” av_element_hidden_in_editor=’0′]

[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=’av-align-top’ space=” margin=’0px’ margin_sync=’true’ padding=’0px’ padding_sync=’true’ border=” border_color=” radius=’0px’ radius_sync=’true’ background_color=” src=” attachment=” attachment_size=” background_position=’center center’ background_repeat=’stretch’ animation=” mobile_display=”]

[av_toggle_container initial=’0′ mode=’accordion’ sort=’true’]
[av_toggle title=’ره‌یاری (کوچینگ) با مشاوره چه تفاوتی دارد؟’ tags=’کوچینگ’]

یک مشاور در یک زمینه تخصص دارد به همین دلیل با مسائل خارج از تخصص خود درگير نمی شود. مشاور متخصص برای حل يک مشکل خاص به مراجع خود پيشنهاد و راهکار ارائه می دهد و زمانی که مشکل حل شد صحنه را ترک می نمايد.

 اما ره‌یار (کوچ) با كمك مراجع، وضعيت را بررسی و يک نقشه ی اجرايی تهيه می کند. در کنار مراجع برای تجزيه، تحليل و حل مسأله کار می کند.

از منطر ره‌یاری (کوچینگ)، هر فرد، متخصص زندگی خویش است و کوچ با به کار گرفتن دانش مراجع، با او در پيدا کردن راه حل مساله تشريک مساعی می کند. لزومی ندارد که کوچ در حرفه ی مراجع تخصص داشته باشد؛ کوچ سوالاتی را مطرح می کند و به جای دادن پیشنهاد و توصیه به مراجع، به او اجازه می دهد تا خود جواب را پيدا کند و ارزشهای مورد نظر خود را روشن سازد. يک مشاور به دنبال ريشه ی مشکل در گذشته می گردد و تمرکز او بر روی حل يک مشکل مي باشد. اما کوچینگ ريشه در حال و آينده دارد و بر پايه ی حرکت استوار است و مراجع و کوچ با هدف ايجاد آينده اي بهتر برای مراجع، با هم همکاری مي کنند.

[/av_toggle]
[av_toggle title=’ره‌یاری (کوچینگ) با درمانگری چه تفاوتی دارد؟’ tags=’کوچینگ’]

يک درمانگر با يک شخص ناتوان و به منظور معالجه او کار می کند ولی يک کوچ با يک شخص توانا کار می کند تا توانائی های او را شکوفا و بارور سازد. اشخاصی به درمانگر مراجعه می کندد که می خواهند سلامتی روانی و عاطفی خود را به دست بیاورن، به همین دلیل غالبا با مشکلات آنها در گذشته و راه کارهای معالجه ی آنها درگير است.

اما يک ره‌یار(کوچ) با اشخاص فعال کار می کند تا آنان را به سطح بالاتری ارتقا دهد. کوچینگ برای ارتقای مراجع نیازی به تجربیات گدشته فرد ندارد، بلکه تمرکز آن بر روی اهداف به سوی آينده است.یک مراجع می تواند همزمان از خدمات درمانگر و کوچ استفاده نماید.

[/av_toggle]
[av_toggle title=’کوچینگ با منتورینگ چه تفاوتی دارد؟’ tags=’کوچینگ ، منتورینگ’]

منتورینگ (مربی‌گری) رابطه ايست که با شخصی که در زمينه ای تبحر دارد بر قرار مي شود. منتور معمولا از ره‌یار (کوچ)  مسن تر و با تجربه تر است. مراجع درحاليکه برای منتور احترام زیادی قائل است از او درخواست راهنمائی و نصيحت مي کند و منتور، دانش و تجربه ی خود را به مراجع اعطا مي کند.

اما کوچ نصیحت و راهنمایی نمی کند. او در کنار مراجع حرکت مي کند و با او مسائل را می بیند و مراجع را در ترسيم باورها و پيروی از راهنمايی های درونی خود حمايت مي نمايد.
رابطه ی کوچ و مراجع رابطه ای همسطح و همدلانه است.

[/av_toggle]
[av_toggle title=’چرا ره‌یاری (کوچینگ) مفید است؟’ tags=’کوچینگ’]

به وسیله ی کوچینگ راه حل مختص به خودتان را کشف می کنید.

کسی به شما راه حل نمی دهد، کسی پیشنهادی به شما نمی دهد و یا توصیه ای به شما نمی کند. این شما هستید که با پاسخ دادن به سوالات مربی راه حل خود را پیدا می کنید.

 در کوچینگ تمرکز بر روی شماست و آنچه می خواهید. مربی با مهارت خود در این مسیر تا رسیدن به مقصد در کنار شماست.

[/av_toggle]
[av_toggle title=’در چه شرایط و چه زمان‌هایی جلسات ره‌یاری (کوچینگ) می‌تواند مفید باشد؟’ tags=’کوچینگ’]
به نظر می‌آید در سه وضعیت و زمان متفاوت، کوچینگ می‌تواند کارایی بسیار خوبی داشته باشد:

هنگامی که فردی، فعالیتی را خیلی خوب انجام می‌دهد.

هنگامی که فردی، فعالیتی را ضعیف انجام می‌دهد.

هنگامی که فردی، به بن بست رسیده است.

[/av_toggle]
[av_toggle title=’ره‌یاری (کوچینگ) برای چه کسانی مفید است؟’ tags=’کوچینگ’]

کوچینگ برای شما مناسب است. شما که:

* درگیر چالشی هستید که حل آن برایتان اهمیت دارد: مثلا برایتان مهم است که کمرو و خجالتی بودن خود را کنار بگذارید.

* هدفی دارید که رسیدن به آن برایتان حیاتی است: مثلا خریدن لپ تاپ برای فرزند دانشجویتان که برای انجام پروژه هایش به کافی نت می رود.

* در کاری به موفقیت و یا به نتیجه ی دلخواهتان نرسیده اید: مثلا پس از چند سال سابقه، احساس می کنید که این شغل، شغلی نیست که شما را راضی کند.

* نیاز به اصلاح روش در کار و یا زندگی دارید: مثلا شاید بی وقفه برای راضی نگه داشتن دیگران تلاش می کنید و این مساله شما را آزار می دهد.

* نحوه ی ارتباط با اعضای خانوادتان را نمی پسندید: مثلا در ارتباط با همسرتان دچار مشکل شده اید.

* بین کار و زندگی، احساس توازن نمی کنید: اینکه کار شما زندگی تان را تحت الشعاع قرار داده است، شما را آزار می دهد.

* نیاز دارید خود را بیشتر و بهتر بشناسید: تا با شناسایی نقاط قوت خود، آنها را به بهترین نحو بکار ببرید.

*شاید نیاز به یک خانه تکانی دارید: می خواهید از نو شروع کنید؟

*در ابتدای یک مسیر قرار دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید: می خواهید رشته ی تحصیلی انتخاب کنید و آینده ی خود را بر این اساس برنامه ریزی کنید.

[/av_toggle]
[av_toggle title=’ره‌یار (کوچ) چگونه به مراجع خود کمک می کند؟’ tags=’کوچینگ’]

ره‌یار (کوچ) به درون مراجع خود می پردازد و از طریق پرسیدن سوال هایی استعداد ها، ارزش ها و نقاط قوت او را به خودش نشان می دهد و با تمرکز بر نقاط قوت مراجع، احساس قدرت را در او بیدار می کند و او را به راه می اندازد چرا که قدرت درون، موتور محرک است. کوچ آیینه است. فرد را به خودش نشان می دهد. کوچ پیشنهاد نمی دهد. گوش می کند. و از حرف های مراجع به خودش باز می گرداند. کوچ قضاوت نمی کند.

کوچ آموزش دیده است تا احساس مراجع را درک کند، فکر او را بفهمد و از روی تن صدا و وضعیت جسمانی، وضعیت روحی مراجع را متوجه شود.

[/av_toggle]
[av_toggle title=’جلسه آزمایشی چیست؟’ tags=’کوچینگ’]

جلسه‌ی آزمایشی، یک جلسه‌ی رایگان ره‌یاری (کوچینگ) است که این امکان را به افرادی که با فرایند

ره‌یاری (کوچینگ) آشنا نیستند می‌دهد تا بتوانند فضای جلسات را لمس کنند.

[/av_toggle]
[av_toggle title=’جلسات ره‌یاری (کوچینگ) به چه صورت انجام می‌شوند؟’ tags=’کوچینگ’]

این جلسات به سه صورت حضوری،تلفنی و یا از طریق نرم‌افزارهای گفتگوی آنلاین برگزار می‌شوند تا افراد در هر جای دنیا بتوانند از خدمات ره‌یاری (کوچینگ) بهره‌مند گردند.

[/av_toggle]
[/av_toggle_container]

[/av_one_full][/av_section]