چگونه کودکی خودانگیخته پرورش دهم؟
چگونه ارتباطی موثر با کودک خود برقرار کنم؟
چگونه توانمندی‌های واقعی کودک خود را کشف کنم؟


این سه سوال و سوالاتی شبیه به این، اساس طراحی دوره «والدین در نقش رهیار» را شکل داده است. روش‌های متفاوت پرورشی وجود دارند اما از این میان این روش‌ها ما «رهیاری» را برگزیده‌ایم. رهیاری (کوچینگ) به عنوان یکی از رویکردهای جدید تربیتی اکنون به عنوان راه‌حلی برای بهبود روابط مورد توجه قرار گرفته است.


می‌خواهید چه جور پدر و مادر یا بزرگسالی باشید؟
آیا می‌خواهید همه چیز را خراب کنید یا بسازید؟ «داوطلب شدن» برای این کار را از خانه‌ی خودتان و از خانواده‌ی خودتان شروع کنید. حتی یک نفر هم می‌تواند اثر به سزایی بر جا بگذارد.

 


اگر پیامد مطلوب ما به عنوان والد-کُوچ ایجاد روابط محبت‌آمیز با نوجوانان و کمک به آنها برای کسب آمادگی برای آینده است، باید از اینجا شروع کنیم که به فرزندان‌مان نشان دهیم که ارزش آنها به عنوان یک انسان را می‌دانیم و به آنها باور داریم. ابراز این احساس به هفت شیوه انجام می‌شود – تلاش می‌کنیم به انسانیت آنها احترام بگذاریم، حرف‌شان را بشنویم، تلاش کنیم نقطه نظرات آنها را درک کنیم، از ویژگی‌های منحصر به فرد آنها قدردانی کنیم، پشت آنها بایستیم، آنها را مسئول بدانیم، و به آنها کمک کنیم تا مستقل شوند. همه چیز با احترام شروع می‌شود.

برشی از کتاب والدین در نقش رهیار

تاریخ و زمان برگزاری:

چهارشنبه ۱۱ دی ماه – ساعت ۱۵ تا ۱۹

سرفصل‌ها:


تسهیلگر:

کامران فرنیان همدانی

ویژگی‌های دوره:

محل برگزاری:

دفتر کانون یادگیری فردا – شهرک سئول

مبلغ سرمایه‌گذاری: ۱۷۹۰۰۰ تومانبرای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام تلفنی تماس بگیرید: ۸۸۰۳۷۸۳۴


گالری تصاویر برخی از کارگاه‌های مبتنی بر کوچینگ که در سازمان‌های بزرگ کشور برگزار شده است: