/5

عطیه قوچانی

کوچ زندگی و بیزنس کوچ

حوزه های تخصصی:

پیشنهادات:

می‌توان در جستجوی مسیر زندگی و شغلی با رویکرد تبدیل تهدید‌ها به فرصت‌ها با او کار کرد.

داستان من

توضیحات

داستان من:

از وقتی یادم می‌آید می‌شنیدم که مدیر هستم. مدیر آفریده شده‌ام. خودم هم می‌دانستم که در این زمینه توانمندم. این باعث شد بعد از سه سال، لیسانس کامپیوتر را رها و به مدیریت تغییر رشته بدهم. جائی که شهودم به من می‌گفت می‌توانم تاثیرگذار باشم. می‌توانم بهترین باشم. بعد از پایان دوره لیسانس و سفر به کانادا و گرفتن مدرک MBA به ایران برگشتم و مسیر شغلی‌ام را شروع کردم. ١٤ سال سابقه كار حرفه‌ای در سازمان در صنعت پخش مواد غذايي و محصولات بهداشتي در شركت‌های بين المللی و داخلی معتبر و در كنار بزرگان اين صنعت دارم. از میان کلیه دستاورد‌هایی که در این مدت داشته‌ام، هیچ یک به اندازه تاثیری که بر دیگران و در ایجاد حال خوبشان می‌توانم داشته باشم برایم ارزشمند نبوده است.
دو سال پیش شهودم یکبار دیگر من را به شروع مسیری جدید فراخواند. جائی که از توانمندی‌هایی که طی تجربه چهارده ساله‌ام کشف کرده و به فعل رسانده بودم بیشتر استفاده کنم. بیشتر رشد کنم و بیشترتاثیر‌گذار باشم. با کوچینگ آشنا شدم و آن را گزینه ایده‌آلی جهت همسو‌سازی تجربیات کاری و توانمندی‌های فردی‌ام دیدم. از بهمن ۹۶ با شروع دوره سطح یک کوچینگ در آکادمی کوچینگ فارسی زبانان، نیمه دوم عمر خود را آغاز کردم و طی این مدت در کنار مسیرحرفه‌ای گذشته، درحال کسب تجربه و رشد بیشتر در مسیر جدید زندگی خود با تمرکز بر کوچینگ بهبود عملکرد، توسعه فردی، مسیر شغلی، کار تیمی، و ارتباط موثر هستم.

 

تجربه کوچینگ با من:

خاطره مقدم – مدیر پروژه و کارشناس روابط عمومی

اولین بار با مفهوم کوچیک توی یه کافی‌شاپ در حین یه معاشرت دوستانه با عطیه و تعریف آنچه بر من گذشته بود، آشنا شدم.  به نظرم جالب اومد و فاصله قابل قبول و مشخصی از مباحث مشاوره و غلط و درست های مشاوره ها داشت. اینطوری بود که ما جلسات کوچینگ رو با هم شروع کردیم.

در طول مسیر من می دیدم که افکار آشفته ام چطور نظم میگیرند و من رو به آگاهی میرسونند. آگاهی هایی که هرچند کوچک و گاهی بزرگ درباره خودم، که از کشف اونها احساس آسودگی و خوشحالی زیادی میکردم حتی اگه اون آگاهی حاکی از این بود که من چیزی رو نمیدونم.

من متوجه بودم خودم در برابر خودم قرار گرفته ام و تمامی بد و خوب ها و درست و غلط ها از دریچه ذهن من در حال تعریف شدن هستند و کوچ با پرسیدن، تکرار کردن خودم برای خودم و گاهی حتی یادآوری آنچه فراموش کردم تنها پیمودن مسیر خودم رو برای من راحت تر میکنه اما من رو به سمت مسیر دلخواه خود، دیگران  یا جامعه ای که در آن زندگی میکنم، سوق نمیده.

دست آورد دیگه ای که من از جلسات داشتم پی بردن به ریشه و منشا پیدایش بازخوردها، رفتارها، گزینش واژگان و تفکراتی بود که در ارتباط با موضوعات مختلف از خودم نشان می دادم و گاه خودم از خودم شگفت زده می شدم. به بیان ساده تر فهمیدن جواب سوالاتی از این قبیل: چرا من به خانم/آقای فلانی چنین حرفی رو زدم؟ چرا من از رفتار خانم/آقای فلانی ناراحت شدم؟ چطور ممکنه اینجوری فکر کرده باشم/ رفتار کرده باشم؟  چی شد که یهو داد زدم/ ترسیدم/ گریه کردم؟ و …

کلام آخر اینکه من می‌دونم در مسیر رسیدم به خودآگاهی و رشد فردی مسیری طولانی در پیش دارم و یقینا نقطه انتهایی برای این مسیر وجود نداره. میدونم در زمان های حساس و بحران های زندگی شاید حرف ها کمتر به کارم بیاد و در عمل باید خودم رو محک بزنم اما ادامه این مسیر برای بسیار مهم شده. از این رو حس میکنم حضور به تعبیر خودم یک «آیینه سخنگو» در این مسیر کمک موثری برای من خواهد بود.

 

تجربیات و مدارک:

 • کوچ حرفه‌ای با تاییدیه ACC از فدراسیون بین‌المللی کوچ‌ها ICF
 • دارای مدرک کوچینگ سطح یک و بیزنس کوچینگ از آکادمی کوچینگ فارسی زبانان انگلستان FCA – ۱۳۹۷
 • فوق لیسانس مدیریت (MBA) از John Molson School of Business- کانادا – ۱۳۸۵
 • دارای مدرک دوره های تخصصی فروش و بازاریابی در دانشگاه بازاریابی شرکت های مارس و ریگلی – ۱۳۸۷-۱۳۹۰
 • لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه شهید بهشتی – ۱۳۸۱
 • مشاوره سازمان‌ها در زمینه توسعه فروش و بازاریابی، استراتژی، توسعه منابع انسانی تا روز- ۱۳۹۶
 • ۱۴ سال سابقه کاری در شرکت های پخش مواد غذائی و همکاری با برندهای معتبر داخلی و بین‌المللی شامل بیش از ۶ سال تجربه در سمت مدیریت ارشد
 • مدیر برند اربیت شرکت ریگلی ۱۳۸۵-۱۳۹۱
 • مدیر فروش و بازاریابی پخش کیلا ۱۳۹۱-۱۳۹۳
 • معاون توسعه فروش پخش کیلا ۱۳۹۳-۱۳۹۶
 • معاون توسعه بازار پخش پرنیان (مهرام) ۱۳۹۶-۱۳۹۸
 • راه‌اندازی و مدیریت کسب‌وکار خانوادگی در صنعت رستوران از طراحی تا اجرا (۱۳۸۹-۱۳۹۱)

 

توصیه‌های من:

 • کوچینگ توسعه فردی
 • کوچینگ بهبود عملکرد
 • کوچینگ ارتباط موثر
 • کوچینگ تغییر
 • کوچینگ کار تیمی

 

مناسب چه مخاطبینی نیستم:

 • کسانی که آماده تغییر یا چالش نیستند.

توضیحات تکمیلی

حوزه های تخصصی

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

تجربه کاری

شهر

پیشنهادات

, ,

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “عطیه قوچانی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعداد جلسات را انتخاب کنید

قیمت هرجلسه: تخفیف: قیمت کل:
تومان
درباره ما

کلام یادگیری فردا مجموعه‌ای است که توسط تعدادی از کوچ‌های حرفه‌ای شکل گرفته است.

کیفکو این افتخار را دارد که با ترکیب موثر آموزش‌های مهارت‌محور، کوچینگ و منتورینگ، در کنار شما همراهان گرامی باشد تا یادگیری را در خود و سازمان‌تان نهادینه کنید و بتوانید آینده‌تان را آن‌گونه که می‌خواهید و دوست دارید خلق نمایید و بیافرینید.

کلام یادگیری فردا مجموعه‌ای است که توسط تعدادی از کوچ‌های حرفه‌ای شکل گرفته است.

کیفکو این افتخار را دارد که با ترکیب موثر آموزش‌های مهارت‌محور، کوچینگ و منتورینگ، در کنار شما همراهان گرامی باشد تا یادگیری را در خود و سازمان‌تان نهادینه کنید و بتوانید آینده‌تان را آن‌گونه که می‌خواهید و دوست دارید خلق نمایید و بیافرینید.

تماس با ما

دریافت 10 ابزار کوچینک

ثبت مشاوره